TG-AH486-45-25-4.0-1A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Gray 45.00mm x 25.00mm Rectangular Adhesive - One Side
TG-AH486-45-25-4.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-AH486-45-25-4.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AH486-45-25-4.0-1A
Description
THERM PAD 45X25MM W/ADH GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.157" (4.00mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
3.2W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
45.00mm x 25.00mm