TG-A6200-310-310-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-310-310-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-310-310-0.5
Description
THERM PAD 310MMX310MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 310.00mm x 310.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
6.2W/m-K