TG-A6200-20-20-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-20-20-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-20-20-1.5
Description
THERM PAD 20MMX20MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 20.00mm x 20.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
6.2W/m-K