TG-A6200-19.50-12.70-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-19.50-12.70-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-19.50-12.70-0.5
Description
THERM PAD 19.5MMX12.7MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 19.50mm x 12.70mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
19.50mm x 12.70mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
6.2W/m-K