TG-A6200-150-150-3.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-150-150-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-150-150-3.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.118" (3.00mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
6.2W/m-K