TG-A486C-150-150-1.0-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Gray 150.00mm x 150.00mm Square
TG-A486C-150-150-1.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A486C-150-150-1.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A486C-150-150-1.0-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
3.2W/m-K