TG-A486A-150-150-1.0-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 316
Datasheet
Thermal Pad Henna 150.00mm x 150.00mm Square
TG-A486A-150-150-1.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A486A-150-150-1.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A486A-150-150-1.0-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM HENNA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Color
Henna
Packaging
Box
Thermal Conductivity
4.0W/m-K
Part Status
Obsolete
Shelf Life
24 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Square
Base Product Number
Outline
150.00mm x 150.00mm