TG-A486A-100-100-5.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A486A-100-100-5.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A486A-100-100-5.0-0
Description
THERM PAD 100MMX100MM HENNA
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Henna 100.00mm x 100.00mm Square
Category
Thickness
0.197" (5.00mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Color
Henna
Packaging
Box
Thermal Conductivity
4.0W/m-K
Part Status
Obsolete
Shelf Life
24 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm