TG-A4500-310-310-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500-310-310-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500-310-310-1.5
Description
THERM PAD 310MMX310MM PURP
Detailed Description
Thermal Pad Purple 310.00mm x 310.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Color
Purple
Thermal Conductivity
4.5W/m-K