TG-A373S-310-310-1.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A373S-310-310-1.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373S-310-310-1.0-0
Description
THERM PAD 310MMX310MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 310.00mm x 310.00mm Square
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
2.0W/m-K