TG-A373L-100-100-3.0-1A is Obsolete and no longer manufactured.
t-Global Technology
In Stock: 16
Datasheet
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square Adhesive - One Side
TG-A373L-100-100-3.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-A373L-100-100-3.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373L-100-100-3.0-1A
Description
THERM PAD 100MMX100MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.118" (3.00mm)
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Thermal Conductivity
1.5W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm