TG-A373L-100-100-3.0-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square
TG-A373L-100-100-3.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A373L-100-100-3.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373L-100-100-3.0-0
Description
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.118" (3.00mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Box
Color
Yellow
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.5W/m-K