TG-A3500-100-100-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-100-100-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-100-100-1.5
Description
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Color
Yellow
Thermal Conductivity
3.5W/m-K