TG-A20KX-190-140-10.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KX-190-140-10.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KX-190-140-10.0
Description
THERMAL PAD 190X140MM DARK GREY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 190.00mm x 140.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
190.00mm x 140.00mm
Thickness
0.394" (10.00mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.0W/m-K