TG-A2030-19.5-12.7-3.0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
t-Global Technology
In Stock: 268
Datasheet
Thermal Pad White 19.50mm x 12.70mm Rectangular Tacky - Both Sides
TG-A2030-19.5-12.7-3.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A2030-19.5-12.7-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2030-19.5-12.7-3.0
Description
THERM PAD 19.5X12.7MM W 1=1000PC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.118" (3.00mm)
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
19.50mm x 12.70mm