TG-A1250-250-250-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-250-250-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-250-250-0.5
Description
THERM PAD 250MMX250MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 250.00mm x 250.00mm Square
Category
Outline
250.00mm x 250.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K