TG-A1250-100-100-0.8
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-100-100-0.8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-100-100-0.8
Description
THERM PAD 100MMX100MM GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Green 100.00mm x 100.00mm Square
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0310" (0.787mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Color
Green
Part Status
Active
Thermal Conductivity
12.5W/m-K