T62-1-24-24-0.16
DigiKey Part Number
1168-2063-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T62-1-24-24-0.16
Description
THERM PAD 24MMX24MM W/ADH BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 24.00mm x 24.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0063" (0.160mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Graphite
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Color
Black
Part Status
Active
Thermal Conductivity
15W/m-K
Type
Graphite-Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
24.00mm x 24.00mm