CP33-TO247-28.5-17.5-5.8-0.45
DigiKey Part Number
1168-CP33-TO247-28.5-17.5-5.8-0.45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP33-TO247-28.5-17.5-5.8-0.45
Description
THERM PAD 28.5X17.5X5.8MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 28.50mm x 17.50mm x 5.80mm Rectangular
Category
Outline
28.50mm x 17.50mm x 5.80mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0177" (0.450mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.9W/m-K