PCMB104T-3R3MS
DigiKey Part Number
408-1338-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-1338-1-ND - Cut Tape (CT)
408-1338-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCMB104T-3R3MS
Description
FIXED IND 3.3UH 10A 11.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Inductor 10 A 11.8mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
16A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
11.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)