KS100DU-1500650
DigiKey Part Number
4797-KS100DU-1500650-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KS100DU-1500650
Description
AC/DC ADAPTER 15V 97.5W LPS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 97.5 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
97.5 W
Manufacturer
Supirit Inc.
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.02" L x 2.36" W x 1.50" H (153.0mm x 60.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CCC, CE, cULus, FCC, KCC, LPS, PSE, RCM
Current - Output (Max)
6.5A