SXTHM212BB384-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SXTHM212BB384-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXTHM212BB384-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 30 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US SMT
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)