SXT32418DA48-14.7456M
DigiKey Part Number
2388-SXT32418DA48-14.7456M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32418DA48-14.7456M
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±20ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT32418DA48-14.7456M Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
14.7456 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)