SXT32418CA38-14.7456M
DigiKey Part Number
2388-SXT32418CA38-14.7456M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32418CA38-14.7456M
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±25ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT32418CA38-14.7456M Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.7456 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)