SXT32410BB17-12.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32410BB17-12.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32410BB17-12.000M
Description
CRYSTAL 12.000MHZ 10 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)