SXO75L3A271-100.000M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Diodes Incorporated
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 475
Renesas Electronics Corporation
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SXO75L3A271-100.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO75L3A271-100.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO75L3A271-100.000M
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
60mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)