SXO75C3C481-25.000M
DigiKey Part Number
5173-SXO75C3C481-25.000MTR-ND - Tape & Reel (TR)
5173-SXO75C3C481-25.000MCT-ND - Cut Tape (CT)
5173-SXO75C3C481-25.000MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO75C3C481-25.000M
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
16mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)