SXO53L3D481-100.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO53L3D481-100.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO53L3D481-100.000M
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)