SXO53L3C481-156.250M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 566
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 1 000
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 1 000
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
Raltron Electronics
Parametric Equivalent
SiTime
SiTime
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SXO53L3C481-156.250M
DigiKey Part Number
2388-SXO53L3C481-156.250M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO53L3C481-156.250M
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)