SXO53L3A481-150.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO53L3A481-150.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO53L3A481-150.000M
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
150 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
60mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)