Image for CDRR127NP-1R0NC is not available
CDRR127NP-1R0NC
DigiKey Part Number
308-CDRR127NP-1R0NCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRR127NP-1R0NC
Description
FIXED IND 1UH 10.5A 6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 10.5 A 6mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
6mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)
Current - Saturation (Isat)
19A