CDRH127/HPNP-180MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 192
Datasheet
Image for CDRH127/HPNP-180MC is not available
CDRH127/HPNP-180MC
DigiKey Part Number
308-CDRH127/HPNP-180MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127/HPNP-180MC
Description
FIXED IND 18UH 4.15A 33.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.15 A 33.8mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
5.68A
DC Resistance (DCR)
33.8mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)