CDRH125L125NP-680MC
DigiKey Part Number
308-CDRH125L125NP-680MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
308-CDRH125L125NP-680MCCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125L125NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 2.05A 131 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Inductor 2.05 A 131mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDRH125L125NP-680MC Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
131mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.02A