CDRH125L125NP-151MC
DigiKey Part Number
308-CDRH125L125NP-151MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
308-CDRH125L125NP-151MCCT-ND - Cut Tape (CT)
308-CDRH125L125NP-151MCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125L125NP-151MC
Description
FIXED IND 150UH 1.4A 271 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Inductor 1.4 A 271mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
271mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.36A