CDRH104RT125NP-220MC
DigiKey Part Number
308-1919-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1919-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1919-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH104RT125NP-220MC
Description
FIXED IND 22UH 2.3A 70 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.3 A 70mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2.56A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)