CDRCH12D78BNP-330MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 45
Datasheet
Image for CDRCH12D78BNP-330MC is not available
CDRCH12D78BNP-330MC
DigiKey Part Number
CDRCH12D78BNP-330MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRCH12D78BNP-330MC
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 132 µH Inductance - Connected in Series 33 µH Inductance - Connected in Parallel 72mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 2.7 A Nonstandard
Category
Current Saturation - Parallel
5.5 A
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Current Saturation - Series
2.75 A
Series
DC Resistance (DCR) - Parallel
72mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR) - Series
290mOhm Max
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Number of Coils
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
33 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
132 µH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm)
Current Rating - Parallel
2.7 A
Height
0.315" (8.00mm)
Current Rating - Series
1.3 A