0630CDMCCDS-3R3MC
DigiKey Part Number
308-2465-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2465-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2465-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0630CDMCCDS-3R3MC
Description
FIXED IND 3.3UH 8.4A 22 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 8.4 A 22mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0630CDMCCDS-3R3MC Models
Category
Current - Saturation (Isat)
11.4A
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)