PBC27SGAN
DigiKey Part Number
S1311E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SGAN
Description
CONN HEADER R/A 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 23,81000kr 23,81
10kr 20,24400kr 202,44
100kr 17,20620kr 1 720,62
500kr 15,35838kr 7 679,19
1 000kr 14,62552kr 14 625,52
5 000kr 13,05678kr 65 283,90
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM