PBC27SAHN
DigiKey Part Number
S1081E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SAHN
Description
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.820" (20.83mm)
Mfr
Overall Contact Length
1.150" (29.21mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 33,03000kr 33,03
10kr 28,06300kr 280,63
100kr 23,85050kr 2 385,05
500kr 21,29004kr 10 645,02
1 000kr 20,27427kr 20 274,27
5 000kr 18,10016kr 90 500,80
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 94
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM