PBC27SAGN
DigiKey Part Number
S1071E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SAGN
Description
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.720" (18.29mm)
Mfr
Overall Contact Length
1.050" (26.67mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 32,02000kr 32,02
10kr 27,22300kr 272,23
100kr 23,13530kr 2 313,53
500kr 20,65124kr 10 325,62
1 000kr 19,66612kr 19 666,12
5 000kr 17,55697kr 87 784,85
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 70
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM