PBC27SAFN
DigiKey Part Number
S1061E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SAFN
Description
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.620" (15.75mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.950" (24.13mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 30,38000kr 30,38
10kr 25,81800kr 258,18
100kr 21,93830kr 2 193,83
500kr 19,58256kr 9 791,28
1 000kr 18,64826kr 18 648,26
5 000kr 16,64836kr 83 241,80
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 45
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM