PBC27SAEN
DigiKey Part Number
S1051E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SAEN
Description
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.520" (13.21mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.850" (21.59mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 25,82000kr 25,82
10kr 21,97800kr 219,78
100kr 18,67410kr 1 867,41
500kr 16,66846kr 8 334,23
1 000kr 15,87310kr 15 873,10
5 000kr 14,17064kr 70 853,20
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 50
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM