PBC27SADN
DigiKey Part Number
S1041E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SADN
Description
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.420" (10.67mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.750" (19.05mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 24,81000kr 24,81
10kr 21,11100kr 211,11
100kr 17,94150kr 1 794,15
500kr 16,01468kr 8 007,34
1 000kr 15,25054kr 15 250,54
5 000kr 13,61484kr 68 074,20
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 142
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 788
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 530
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM