PBC27SACN
DigiKey Part Number
S1031E-27-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC27SACN
Description
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 27 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.320" (8.13mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.650" (16.51mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 23,63000kr 23,63
10kr 20,09800kr 200,98
100kr 17,08300kr 1 708,30
500kr 15,24872kr 7 624,36
1 000kr 14,52115kr 14 521,15
5 000kr 12,96358kr 64 817,90
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 205
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 2210
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 364
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM