ESDCAN24-2BLY
DigiKey Part Number
497-13262-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-13262-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13262-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDCAN24-2BLY
Description
TVS DIODE 24VWM 40VC SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40V Clamp 5.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
EDA/CAD Models
ESDCAN24-2BLY Models
Mfr
Applications
CAN
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
26.2V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
40V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.5A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
230W