BAS70JFILM
DigiKey Part Number
497-6652-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6652-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6652-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS70JFILM
Description
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 70 V 70mA Surface Mount SOD-323
EDA/CAD Models
BAS70JFILM Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 70 V
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Supplier Device Package
SOD-323
Current - Average Rectified (Io)
70mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA