RNMF14FBD511R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
511 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF14FBD511R
DigiKey Part Number
738-RNMF14FBD511R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FBD511R
Description
RES 511 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNMF14FBD511R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)