RNF14FTD499K | |
|---|---|
DigiKey Part Number | RNF14FTD499KTR-ND - Tape & Reel (TR) RNF14FTD499KCT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RNF14FTD499K |
Description | RES 499K OHM 1% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 499 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RNF14FTD499K Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) |