RMCF2512FT30R1
DigiKey Part Number
RMCF2512FT30R1TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF2512FT30R1CT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF2512FT30R1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT30R1
Description
RES 30.1 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.1 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RMCF2512FT30R1 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)