DSM8100-000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 863-1616-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DSM8100-000 |
Description | RF DIODE PIN 60V 250MW |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Diode PIN - Single 60V 250 mW |
Datasheet | Datasheet |
Category | Capacitance @ Vr, F 0.025pF @ 10V, 1MHz |
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. | Resistance @ If, F 3.5Ohm @ 10mA, 100MHz |
Packaging Tray | Power Dissipation (Max) 250 mW |
Part Status Active | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA) |
Diode Type PIN - Single | Base Product Number |
Voltage - Peak Reverse (Max) 60V |